Ki lehet-e élve kerülni a pszichiátriáról? – Dobos János, Bene Koppány,Horányi Ágnes
Directors
Egy pszichiátriai diagnózisra társadalmi megbélyegzésként, stigmaként tekintenek az emberek. Nemcsak a betegek, de a hozzátartozók is tragikusan élik meg ezeket a helyzeteket. Fontos pedig, hogy az ilyen irányultságú betegségek megnyugató módon legyenek kezelve, legyen alapvető, hogy mindenki kapjon esélyt a gyógyulásra, az emberhez méltó bánásmódra! Nemcsak a „betegnek”, hanem a hozzátartozóknak is fontos, hogy nyugodtak lehessenek abban, hogy biztonságos, szakszerű kezelésben és gyógyító eljárásban lesz része az érintett személynek. A pszichológiai, pszichiátriai terület egyre nagyobb fontosságot kap, hiszen az elmúlt évek helyzete nem kedvezett az emberek idegi és mentális állapotának!
A járvány miatt jelentősen megnövekedtek a szorongásos betegségek, kialakult egyfajta kilátástalanság, bizonytalanság, megnőtt a félelem, veszélybe került a létbiztonság, nehezen elviselhető a korlátozottság, de már önmagában a szokatlanság, a kényszerű változás is olyan tüneteket hozhat a felszínre, ami egy normál hétköznapi élet folyamán az esetek többségében rejtve, elfojtva, elnyomva maradtak idáig. Sok a bántalmazás, a szeparációs szorongás, a kritikus helyzet végére való türelmetlen várakozás, ami megnövelheti a pszichiátriai kezelésekre, ellátásokra való igényt. Most sokkal több mindenre kell odafigyelnünk a biztonságunk érdekében! Fontos, hogy figyeljünk magunkra, egymásra, hogy segítsük egymást, és a tapasztalatok alapján igen lényeges, hogy minél előbb megújuljon a pszichiátriai terület eljárási protokollja is!
Állampolgári Bizottság az Emberi Jogokért Alapítvány elérhetőségei:
1461 Budapest, Pf. 182
06(1)342-6355
info@cchr.hu
http://www.emberijogok.hu
Dobos János, Bene Koppány és Horányi Ágnes beszélgetése.





![Magán: [ID: 9G-OLf8bsRM] Youtube Automatic](https://vntv.hu/wp-content/uploads/2025/10/magan-id-9g-olf8bsrm-youtube-aut-360x270.jpg)
![Magán: [ID: o_ZKXnNzWbU] Youtube Automatic](https://vntv.hu/wp-content/uploads/2025/08/magan-id-ozkxnnzwbu-youtube-auto-360x270.jpg)
![Magán: [ID: bOppvXuPquI] Youtube Automatic](https://vntv.hu/wp-content/uploads/2025/06/magan-id-boppvxupqui-youtube-aut-360x270.jpg)
![Magán: [ID: io8PBZalf3A] Youtube Automatic](https://vntv.hu/wp-content/uploads/2024/11/magan-id-io8pbzalf3a-youtube-aut-360x270.jpg)
![Magán: [ID: UFFYopIDSo4] Youtube Automatic](https://vntv.hu/wp-content/uploads/2024/04/magan-id-uffyopidso4-youtube-aut-360x270.jpg)
![Magán: [ID: fXvGRtl9Uuc] Youtube Automatic](https://vntv.hu/wp-content/uploads/2023/12/magan-id-fxvgrtl9uuc-youtube-aut-360x270.jpg)
![Magán: [ID: 5h97iSfIA4g] Youtube Automatic](https://vntv.hu/wp-content/uploads/2023/12/magan-id-5h97isfia4g-youtube-aut-360x270.jpg)
![Magán: [ID: E0joXWcqamg] Youtube Automatic](https://vntv.hu/wp-content/uploads/2023/04/magan-id-e0joxwcqamg-youtube-aut-360x270.jpg)