A megszégyenüléstől való félelem – Tóth Zoltán, Horányi Ágnes
Directors
A szégyenen, a megszégyenítésen keresztül nagyon könnyen irányíthatók vagyunk. Vagy nagyon igyekszünk ezt elkerülni, vagy élünk szabadon és elfoglaljuk a helyünket valahol a társadalom legalján.
Az ember örömmel játszik rögtönítélő bíróságot, ha egy embertársa felett kell pálcát törni. Örömmel megrendszabályozzák egymást önjelölt módon. Alaposan lerendezik a másikat és most előszeretettel teszik mindezt a nyilvánosság előtt. A szégyen nem csak egyéni, hanem kollektív méretűvé is tud válni, aminek nagyon erőteljes lehúzó és visszatartó ereje lehet mindenki számára!
Meg lehet-e szabadulni a szégyeneinktől? Mi van akkor, ha a szégyenen soha nem lehet túl lenni, ha fogva tart mind energetikailag, mind pedig nagyon alacsony tudati szinten? Mi van, ha hiába hisszük azt, hogy már túl vagyunk rajta, már megváltoztunk, mégis újabb és újabb szégyellnivaló helyzet teremtődik meg az életünkben?
Mi lehet a szégyen energiának a tudatalattinkban fellelhető, régmúltból fakadó gyökere? Hogyan tudja a szégyenenergia az életben maradásunk időtartamát meghosszabbítani?
Elérhetőség:
Facebook: A Tudatalatti Logikája / Logic Of Subconscious:
https://www.facebook.com/groups/254067335809896
Tóth Zoltán és Horányi Ágnes beszélgetése